UA

Аніфе Куртсеітова: Це, дійсно, інноваційна культурна ініціатива із поширення інформації про корінний народ України – кримських татар

АНІФЕ КУРТСЕІТОВА, голова ГО «Кримська родина» розповіла про основну мету освітнього проєкту.

Ми давно мріяли про такий проєкт [«Освітній курс Кримські татари: Історія. Культура. Мистецтво»]. Наша організація «Кримська родина», яка була створена у м. Київ після анексії Криму об’єднала десятки кримських родин – вимушених переселенців, родини військовослужбовців України, учасників АТО, всіх, хто не зрадили Україні та покинув Батьківщину.

На базі організації був сформований і наразі функціонує кримськотатарський дитячий культурно-освітній центр, у якому навчаються більше 100 дітей. У центрі проходять уроки з кримськотатарської мови та літератури, музики та танців, історії та національної вишивки. До речі, це єдине місце у світі, де діти вивчають історію Криму та кримських татар. Для нас дуже важливо, щоб діти знали свою історію та ми усіма силами намагаємося надати таку можливість дітям із різних куточків світу.

Проєкт «Кримські татари: Історія. Культура. Мистецтво», підтриманий Український культурний фонд фокусується на популяризації культурно-історичної спадщини кримськотатарського народу. Це, дійсно, інноваційна культурна ініціатива, яка має на меті благодійну мету із поширення інформації про корінний народ України – кримських татар. Слід наголосити, що за результатами проєкту буде виданий перший адаптований для дітей посібник з історії кримськотатарського народу. Виданий посібник, розроблена освітня онлайн-платформа, цикл відеолекцій і серія дистанційний уроків стануть у нагоді усім тим, хто хоче ознайомитися із кримськотатарськими культурними інституціями.