UA

Антон Кориневич : Ініціативи, які плекають історію, традиції та культуру кримськотатарського народу є вкрай важливими

Постійний Представник Президента України в Автономній Республіці Крим АНТОН КОРИНЕВИЧ про реалізацію освітнього проекту «Освітній курс. Кримські татари: Історія. Культура. Мистецтво»

Від імені Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим та від себе особисто хочу привітати чудовий кримськотатарський культурно-освітній центр «Кримська родина» з реалізацією нового, спільного з Українським культурним фондом проєкту.

«Кримська родина» є справді унікальним культурно-освітнім центром, у якому діти навчаються історії, традиціям, культурі, мові, мистецтву кримськотатарського народу.

Таке навчання є дуже важливим, адже кримськотатарський народ, корінний народ України, зазнав багато порушень та утисків, включно з найбільш жорстокими, такими як депортація 1944 року, яка забрала у корінного народу можливість жити на своїй рідній землі, на своїй батьківщині.

Тимчасова окупація території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя Російською Федерацією, яка розпочалася у 2014 році, принесла багато горя і страждань корінному народу України, його права системно порушуються, більшістю незаконно утримуваних кримських політичних в’язнів є саме кримські татари.

Саме тому сьогодні ініціативи, які плекають історію, традиції та культуру кримськотатарського народу є вкрай важливими, адже вони направлені на те, щоб зберегти національну ідентичність в цих складних умовах.

Посібник з історії, культури та мистецтва кримських татар для дітей, з якого і починається проєкт «Кримської родини» та Українського культурного фонду, є першим дитячим посібником з історії кримськотатарського народу. Діти зможуть більше дізнатися про культуру, історію, традиції та мистецтво кримських татар і побачити та відчути, наскільки багатою є вікова спадщина кримськотатарського народу.

Створення культурно-освітньої платформи, на якій буде розміщений цикл відеолекцій з історії, культури та мистецтва кримських татар – це запровадження навчального курсу, до якого можуть приєднатися всі охочі.

Щиро бажаю успіхів у реалізації цього важливого освітнього та культурного проєкту та наснаги на нові звершення.