UA

Мустафа Джемілєв: Нарешті, в Україні з’явіться перший тематичний посібник для дітей з історіії, культури та мистецтва кримських татар

Із великим задоволенням повідомляємо, що наш проєкт підтримують лідери думок: політики, громадські активісти, журналісти, митці тощо. Свою думку висловив і лідер кримськотатарського народу Мустафа ДЖЕМІЛЄВ:

«Вітаю кримськотатарський культурно-освітній центр «Кримська родина» та Український культурний фонд з запуском проєкту, яким передбачено випуск посібника для дітей з історії̈, культури та мистецтва кримських татар та створення культурно-освітньої̈ платформи з циклом відеолекцій з історії̈, культури та мистецтва кримськотатарського народу.

Чудова та нагальна ініціатива, адже, на жаль, досі в українському суспільстві існує дефіцит знань з цієї теми та існують стереотипи щодо кримськотатарського народу, закладені ще радянською владою.

Влада цілеспрямовано змінювала та знищувала культуру та історію Криму на тлі депортації кримських татар, намагаючись стерти будь-яку згадку та належність кримськотатарського народу до Криму. Було перейменовано майже всі топоніми півострова, введено заборону на повернення, на вивчення кримськотатарської мови та розвиток культурних і національних традицій.

Нарешті, в Україні з’явіться перший тематичний посібник для дітей з історіії, культури та мистецтва кримських татар  та буде створена  культурно-освітня платформа з циклом відповідних лекцій з вільним доступом всім бажаючим.

Сподіваюсь, це перший крок і відповідних ініціатив побільшує, хоча розумію, яка важка та кропітка праця за цим стоїть. Тому, вітаю усіх причетних до цього проекту з його запуском  та сподіваюсь, що завдяки таким ініціативам лакуни дефіциту знать та розуміння кримськотатарського народу будуть нівельовані.

Маю надію, що навчання у рамках цього проєкту буде цікавим та захоплюючим і кожен бажаючий отримує багато фактів про історію, культуру та мистецтво корінного народу – кримських татар.  Щиро бажаю всім успіхів!».