UA

Гульнара Бекірова: Я пишу три розділи посібника – і для мене це величезна відповідальність

Про участь у проєкті розповіла історик, кандидат політичних наук, член Українського ПЕН-центру ГУЛЬНАРА БЕКІРОВА.

Я дуже рада тому, що мені пощастило взяти участь в цьому, не побоюся цього слова – унікальному проєкті. Це не перебільшення. Вперше в історії України для школярів створюється навчальний посібник, в якому в такому обсязі будуть представлені всі періоди історії корінного народу Криму – кримських татар: етногенез, формування та існування Кримського ханства, драматичний період життя в складі Російської імперії, події історії Криму і кримськотатарського народу в ХХ столітті; сучасні реалії.

Я пишу три розділи посібника – і для мене це величезна відповідальність, оскільки вони присвячені надзвичайно насиченим подіями темам. Перший розділ, який я підготувала, присвячений чвертьстолітньому періоду існування Кримської АРСР, другий описує військові дії в Криму в 1941-1944 роках. Третій розділ охоплює трагічні віхи депортації кримськотатарського народу 1944 року і піввіковий славний шлях національного руху кримськотатарського народу.

Робота дуже складна, оскільки потрібно висвітлити в порівняно невеликих розділах наповнені подіями, іменами, фактами пласти інформації. Книга призначена для школярів, а тому великий матеріал, викладений в посібнику, буде представлений в доступній цікавій формі, багато ілюстрований. В даний час авторський колектив, літературний і художній редактора навчального посібника вже завершили написання своїх розділів і скрупульозно продумують стилістику книги.