Урок 8. Незаконна окупація російською федерацією АР Крим та м. Севастополь

Опрацювавши урок, ви дізнаєтеся, що

Процес повернення та облаштування кримських татар у незалежній Україні передбачав зусилля у різних сферах розвитку діалогу влади та кримських татар, ухвалення законодавства, вирішення складних соціально-економічних проблем. Українська держава значною мірою сама вирішувала ці питання.

Процес повернення потрібно оцінювати й із огляду на загальну політичну ситуацію в Криму, російські впливи, підтримку Москвою кримського сепаратизму в 1990-і рр. Кримські татари послідовно дотримувалися проукраїнської позиції, мали тісні зв’язки з національно-демократичними силами, підтримували курс на євроатлантичну інтеграцію. Конфлікти, які виникали в Криму протягом 1990-х рр., мали значною мірою соціально-економічне підґрунтя. Ситуація поступово розвивалася у напрямі встановлення діалогу та розгортання інтеграційних процесів.

Та зможете відповісти на питання:

1. Які основні соціально-економічні проблеми повернення кримських татар спостерігалися в 90-ті рр. ХХ століття; які проблеми набуття громадянства існували?

2. Як кримські татари проявляли себе в процесі проголошення незалежності України?

3. Які загрози для української державності, для кримських татар мав сепаратизм окремих кримських політиків усередині 1990-х рр.?

4. Як розвивався діалог та співпраця Меджлісу кримських татар із центральною українською владою протягом 90-х рр. ХХ століття, і на початку ХХІ століття?

5. Як відбувалося відродження та розвиток культурних традицій кримських татар після повернення протям 1990-х – 2000-х рр.?

Відео лекція: Крим і кримськотатарський народ у незалежній Україні

Відео лекція: Незаконна окупація російською федерацією АР Крим та м. Севастополь