Українська держава та її громадяни через російську окупацію втратили власність державних компаній в енергетичній сфері, користуванні надрами, харчовій, суднобудівній та хімічній галузях, аграрному секторі, об’єктах культурної спадщини, що включають архіви, музеї, бібліотеки, наукові установи. Станом на 25 вересня 2015 р. сума збитків, завданих Україні внаслідок дій Росії, нараховувала 2,4 трильйона гривень. Українські державні інституції вказували про втрату 42,7 тис. об’єктів державних підприємств, установ та організацій.
Окремо варто сказати про культурну спадщину. На початок 2014 р. на території АР Крим діяли 34 музейні установи, які були підпорядковані Міністерству культури України, з 917 477 предметами, що входили до державної частини Музейного фонду України. На території АР Крим розташовано також 3772 нерухомих об’єктів культурної спадщини, у Севастополі – 2063. На території Криму розміщено й об’єкти, які включені до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО – місто Херсонес Таврійський та його хора, а також п’ять об’єктів, внесених до попереднього списку: Бахчисарайський палац кримських ханів, комплекс пам’яток Судацької фортеці VI – XVI ст., культурний ландшафт «печерних міст» Кримської Готії (Мангуп-Кале та Ескі-Кермен), історичне середовище столиці кримських ханів у Бахчисараї, торгівельні пости та укріплення на торгових шляхах генуезців від Середземного до Чорного морів.
Після окупації Криму російська влада незаконно привласнила ці об’єкти. У Бахчисарайському палаці проводяться ремонтні роботи, які руйнують історичну спадщину кримських татар, загрожують її існуванню. Це відбувається попри міжнародну реакцію та протести кримських татар.