Тема 4. Запровадження санкцій проти РФ за окупацію Криму

Рішення про запровадження економічних санкцій проти Російської Федерації ухвалюються із 2014 р. Економічні санкції проти РФ починалися як «запровадження персональних санкцій проти осіб, причетних до порушення територіальної цілісності України».

Були введені й економічні санкції проти окремих галузей економіки та господарства РФ і Кримського півострова. Перші санкції проти осіб, причетних до подій в Україні, Президент США Барак Обама запровадив 6 березня 2014 р., ще до проведення так званого «референдуму» в Криму. До санкцій приєдналися ЄС, Канада, Японія, Норвегія, Швейцарія, Австралія, Нова Зеландія та інші. Наразі санкції доповнюються, вони обмежують можливості для використання в Криму технологій, ресурсів, залучення коштів на розвиток.

У 2014-2015 рр. проти Росії з боку США і країн ЄС були запроваджені глибокі секторальні санкції, які стосувалися торгівлі, туризму, промисловості. З боку України з Кримським півостровом припинена торгівля, водопостачання, енергопостачання, транспортні перевезення. У 2014-2015 рр. відбулося припинення авіазалізничного та рейсового автомобільного сполучення.